Příliš často se o tom nemluví, ale na záchod chodí i anglická královna. Nemělo by se proto jednat o tabu, protože nepravidelným vyprazdňováním si můžete přivodit i vážné zdravotní potíže. Na nic nečekejte a pokud se potýkáte se zácpou, tak si začněte okamžitě řešit.
Možností řešení máte několik. Ze základního pohledu je můžeme rozdělat na dvě, a to umělé a přírodní. Farmaceutický průmysl přišel s řadou přípravků, které zaručeně a rychle pomohou. Zároveň ale také často podráždí celý organismus a jsou fungují jednorázově. Chcete-li se proto raději spolehnout na přírodu, nemusíte zoufat.
1. Přírodní léčivo
Nemáte-li příliš času a potíže vás hodně trápí, spolehněte se na bylinky. Čaj z listů senny https://www.nakliceno.cz/senna/senna-list-30g/ je na sto procent organický a zaručeně zabere. U některých může mít trochu dráždivé vedlejší účinky, ale to záleží na konkrétním jedinci. Dávejte si ovšem pozor, abyste ho neužívali příliš často, protože jinak si na něj organismus příliš zvykne.
Další možností jsou produkty jako Fructolax nebo minerální voda Šaratica, která je velmi populární. Tyto přírodní prostředky můžete užívat bez obav z toho, že by si na ně tělo příliš zvyklo. Nemívají ani tak dráždivý účinek, ale zkušenosti s nimi jsou velmi individuální.
2. Přemýšlejte nad tím, co jíte
Jídlo je základ a není ani příliš složité to změnit. Jediné, co musíte udělat je pít dostatek čisté vody a dodat si pestrou stravu. Když zařadíte do jídelníčku luštěniny (čočka, cizrna apod.), sušené ovoce a ovesné vločky, máte vyhráno. Doporučený denní příjem vlákniny na den je 20 až 35 gramů.
3. Hýbejte se
Když se budete pravidelně hýbat vy, tak i vaše střeva. Nemusíte přitom trénovat na maraton. Úplně stačí obyčejná chůze, takže příště místo výtahu zvolte schody bez ohledu na to, v jakém patře bydlíte. Anebo vyjeďte jen do půlky a zbytek si dejte pěšky. Pohyb dodává přirozeně energii, takže se díky němu budete cítit nejen aktivnější, ale také odpočinutější.